Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Фудбалски турнир „Гази Баба Куп 2016"

 

Под покровителство на Општина Гази Баба и ОФС Гази Баба, во организација на ФК Смиљковци 2011 на фудбалскиот стадион Борис Трајковски во населба Маџари, започна вториот турнир во фудбал "Гази Баба Куп" 2016 помеѓу 15 фудбалски екипи генерација 2003 година, од повеќе општини во Македонија.

Натпреварите ќе се одвиваат во текот на оваа недела по принципот на пет групи по три учесници, со тоа што во полуфинале пласман ќе обезбедат само првопласираните, и најдобро пласираните екипо од петте групи.


11.10.2016

 

 

 

 

NIKE AIR HUARACHE

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree