Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Гостување на ОУ Дане Крапчев во емисијата „Голем одмор“

Гостување на ОУ„Дане Крапчев“ во емисијата „Голем одмор“


 

Основното училиште "Дане Kрапчев" гостуваше во Македонската Радио Телевизија, во емисијата "Голем одмор". Учениците од сите одделенија под раководство на наставничката Д.Торковска се претставија со ритмички точки , музички изведби на хармоника и флејти и драмски изведби и својата креативност ја изразија на дело со изработки од хартија во боја.

 


25.02.2016

 

 

 

Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree