Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Изградба на Културен центар

 

Градоначалникот Тони Трајковски беше во работна посета на Автокоманда, каде е во тек изградба на Културен центар, каде ќе има две посебни целини, во едната ке има сцена, библиотека и пропратни простории, а во другата музичко студио, каде ќе се снима филмска музика за светски продукции.

Културниот центар се гради со ЈПП со музичката продукција Macedonian Music Entertainment FAMES, а инвестицијата изнесува околу 1,5 милиони ЕУ.


06.10.2016

 

 

 

 

nike boys tights size chart women dresses pants

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree