Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

ИЗВЕСТУВАЊЕ

 

Општина Гази Баба и ЈП Комунална хигиена организираат акција за собирање на кабаст отпад ( мебел, опрема од купатила, бела техника, електронски апарати, и сл. ) за граѓаните од урбаниот дел на територија на Гази Баба. Подигањето на отпадот ќе биде од пред нивните домови без надоместок. Акцијата ќе биде спроведена два дена 21 и 22.10.2016 со термин од 7.00 до 11.00 часот со следниот распоред по урбани заедници:

1. На 21.10.2016 ( петок ) ќе бидат опфатени Автокоманда, Железара, Ќерамидница и Кирил Петрушевски

2. На 22.10.2016 година ( сабота ) од 7.00 до 11.00 часот ќе бидат опфатени Маџари I и II, Триангла, Хиподром, Ченто

Напомена: Сите граѓани кои ќе фрлаат отпад после 11 часот на одредените датуми ќе бидат санкционирани од страна на инспекциските служби на Општина Гази Баба.

За дополнителни информации, контактирајте ги секретарите на урбаните заедници.


17.10.2016

 

adidas Yeezy 350

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree