Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Концерт во Гази Баба

 

Општина Гази Баба организираше културна манифестација по повод 40 годишнината на општина Гази Баба која се одржа на реновираниот плоштад во дворот на кино Маџари.

Во музичката програма учествуваа Дамјан Димевски, Валентина Димитриевска, бендот Маротови, Лајв бенд, дуо Тања и Владимир, трио Џентлмени, , квартет Пламенка Трајковска, и фолк пеачите Даниела Темелковска, Благоја Груевски и Марјан Коцев.

Градоначалникот Тони Трајковски ги поздрави присутните гости меѓу кои беше и градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски.


03.11.2016

 

 

 

 

『アディダス』に分類された記事一覧

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree