Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Крводарителна акција по повод Денот на општината

Во рамките на одбележување на 3-ти ноември, денот на општина Гази Баба, се одржа крводарителна акција, која беше организирана од општинската организација на Црвен крст Гази Баба и општина Гази Баба.

Во акцијата која се спроведуваше на две локации во општината, во урбаните зедници во населените места Маџари и Автокоманда, се собрани вкупно 64 единици на крв.

 Градоначалникот Тони Трајковски го посети пукнтот поставен во УЗ Автокоманда и изјави дека големиот интерес на граѓаните во ваквите акции ја покажува нивната хуманост и желба да спасуваат човечки животи.


01.11.2016

 

 

 

 

Jordan Ανδρικά • Summer SALE έως -50%

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree