Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

На терен во Сингелиќ и Стајковци

 

Поради обилните врнежи во тековниот ден градоначалникот Тони Трајковски со претставници од ЈП Водостопанство „Скопско поле" и дел од општинската адинистрација излегоа на терен во населените места Сингелиќ и Стајковци каде констатираа дека каналската мрежа функционира непречено.

Од увидот на лице место кои го направија може да се види дека жителите од овие населени места немаат поголеми проблеми од денешните врнежи од дожд.

Во населеното место Инџиково, ЈП Водовод и канализација со дополнителни пумпи работат на одведување на атмосферските води.


08.11.2016

 

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree