Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Нов паркинг во Автокоманда

 

Во н. Автокоманда на улицата „Христо Ботев“ помеѓу зградите, во тек е изградба на паркинг простор за 50 автомобили, на простор од околу 1000 m2.

Градоначалникот Тони Трајковски беше на увид во градежните работи на паркингот за кој општина Гази Баба издвои средства во висина од 1.200.000,00 денари. Покрај паркингот се прави канал за одведување на атмосферската вода и се поставија 3 столба, од кои два се високи 8 метри со по два рефлектори од 400 W и еден столб од 4 метри со светилки од 70 W.

Работите ги изведува фирмата АД Бетон Скопје.


06.10.2016

 

 

 

 

M2k Tekno

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree