Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Нов плоштад во Маџари

 

Општина Гази Баба доби нов уреден простор за организирање на културни манифестации и дружење на граѓаните.

Пред киното Маџари површината од 600 м2 е уредена со павер елементи, изработена е бина, просторот е хортикултурно уреден, поставена е нова урбана опрема и дополнителна електрична инсталација. Во состав на плоштадот се изгради и нов паркинг простор со површина од 350м2.

Во уредување на плоштадот учествуваа општина Гази Баба и Град Скопје. Изведувач на работите се фирмите Ју-Бај2 и Адра.


03.11.2016

 

 

 

 

Nike Air Force

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree