Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Отворени фудбалски школи - Гази Баба 2016

 

Во рамките на одбележувањето на денот на општина Гази Баба во соработка на Сојуз на училишен спорт и Отворените забавни фудбалски школи организираа по спортски игри во спортската сала Методија Андонов Ченто во н.Триангла.

Во овие спортски активности учество земаа 130 деца од одделенска настава од три основни училишта а игрите ќе се одржуваат за сите ученици од основните училишта на територијата на општината распоредени во неколку денови .

Спортските игри се наменети со цел децата да се анимираат, дружат и запознаат со одредени спортски вештини.


25.10.2016

 

 

 

 

jordan Release Dates

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree