Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Патронат на ООУ„Стив Наумов"

 

Основното училиште „Стив Наумов" од н.Автокоманда го прослави својот патронен празник.

По тој повод учениците со помош на нивните наставници подготвија богата програма со која се претставија пред многубројните гости.

По повод патронатот училиштето имаше објавено конкурс „Живееме,твориме во слобода" за ликовни и литературни творби каде на најуспешните ученици им беа доделени дипломи.

Градоначалникот Тони Трајковски ги поздрави присутните гости, наставници и ученици, им го честиташе 68-от роденден на училиштето и им посака успешна учебна година.


21.10.2016

 

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree