Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Патронен празник на ОУ „Његош“

 

Основното училиште „Његош“ од Колонија го прослави својот патронен празник.

На настанот присуствуваа градоначалникот Тони Трајковски, претставници од Амбасадата на Република Црна Гора, претставници од црногорско – македонското здружение, директори на основни училишта , наставници, ученици и останати гости.

За овој настан наставниците и учениците подготвија пригодна програма, која ја изведоа пред присутните гости.

Градоначалникот имаше свое обраќање пред присутните, каде го честита патрониот празник и посака успешна училишна година.


07.11.2016

 

 

 

 

Asics Onitsuka Tiger

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree