Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Пешачка патека и тротоар во Хиподром

 

Општина Гази Баба изгради пешачка патека со павер елементи помеѓу зградите до влезот на зграда бр.111 од десната страна на улица „Никола Киров Мајски" која води кон улицата „Благоја Стефковски" и тротоар со павер елементи во населбата Хиподром.

Пешачката патеката е со должина од 60м и со ширина од 1,20м а тротоарот е со должина од 140м и со ширина од околу 1,20м.

Од Буџетот на општина Гази Баба за пешачката патека се издвоени околу 123,000.00 денари а за тротоарот 171,000.00 денари.

Фирмата која ги изведуваше работите е ЈУ-Бај2 од Скопје.


04.10.2016

 

 

 

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree