Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Работна посета на Ресурсен центар и објект Искра

 

Градоначалникот Тони Трајковски беше во работна посета на Ресурсниот центар на СОС Детско село, кој во изминатиот период беше целосно реновиран и оспособен за реализација на нови проекти.

Во овој центар се поддржуваат децата од семејства со висок социјален ризик, се прават активности кои се насочени кон млади и кои се во процес на барање на работа, кои поради некоја причина се оневозможени во тоа, се прави психо – социјална поддршка на деца, едукативна поддршка на децата додeка нивните родители бараат работа и се дава помош при самовработување.

Исто така градоначалникот ја посети и градинката Искра во Ченто, каде се планира реконструкција на објектот, за што се издвоени средства во висина од околу 3.300.000,00 денари.


05.10.2016

 

 

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree