Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Работна посета во Стајковци

 

Денес во работна посета на Стајковци беа градоначалникот Тони Трајковски, градоначалникот на град Скопје Коце Трајановски, министерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски, министерот за здравство, Никола Тодоров и преседателот на ВМРО ДПМНЕ Никоа Груевски, кои ги следеа активностите околу асфалтирањето на улиците.

Заедно со средствата од градот Скопје, општина Гази Баба и Владата на Република Македонија ќе се асфалтираат околу 20 км од улиците во поплавените подрачја во општината, кои беа оштетени од поплавта во август, а до сега се тампонирани околу 20 км улици.

Работите ги изведува ЈП Улици и патишта.


17.09.2016

 

 

 

 

Air Jordan 1 Retro High OG Wmns "Panda" CD0461-007 Women/Men Super Deals, Price: $98.03 - Air Jordan Shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree