Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Работна средба со амбасадорот на Република Унгарија

 

Градоначалникот Тони Трајковски имаше работна средба со амбасадорот на Република Унгарија во Република Македонија, Н.Е Ласло Иштван Дукс.

Ова е прва протоколарна средба со новиот амбасадор на Р.Унгарија во Р.Македонија, на која се зборуваше за добрата билатерална соработка помеѓу Р.Унгарија и Р.Македонија, како и за продолжување на одличната соработка која ја имаат со општина Гази Баба.

Градоначалникот се заблагодари на посетата и го запозна амбасадорот со профилот на општината, со индустриските капацитети сместени на наша територија, културното наследство и развојните можности на општината.


22.12.2016

 

 

 

 

Air Jordan 1 GS

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree