Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Раштак ќе добие подобро водоснабдување

 

Градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски и директорот на АД Енергомонт, г-дин Јордан Георгиевски, потпишаа договор за изградба на нов резервоар и на дел од водоводна мрежа за водоснабдување во н.м Раштак.

Со овој проект ќе се реши водоснабдувањето и во високата зона на н.м Раштак и ќе се обезбеди водоснабдување со соодветен притисок до секое домаќинство.

Проектот за изградба на оваа водоводна мрежа чини 7.638.440,00 илјади денари, со средства обезбедени од Европската Унија преку ИПА претпристапните фондови, според правилата на Светска банка.


21.09.2016

 

cool nike air max invigors women basketball shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree