Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Реконструкција на плоштад во Маџари

 

Плоштадот во Маџари кај урбаната заедница и матичното, добива нов лик. Во тек е уредување на просторот пред старото кино Маџари со поставување павер елементи, изградба на бина за одржување на културни настани, направен е паркинг простор за возила и станица за такси возила. По завршувањето на овие активности, просторот ќе се среди и хортикултурно и ќе се постави нова урбана опрема.

Жителите од овој дел на општината ќе добијат пријатно катче за поминување на своето слободноо време.

Градоначалниците Тони Трајковски и Коце Трајановски беа во работна посета на плоштадот, каде со претседателт и секретарот на Урбаната заедница разгвараа за текот на активностите околу изградбата на овој простор.

Инвестицијата за изградба на плоштадот е на општина Гази Баба и изнесува 1.200.000,00 денар. Изведувач на работите е фирмата Адра.


17.09.2016

 

 

 

 

Nike Off-White

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree