Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Реконструкција на покрив на градинката „Темјанушка"

 

Општина Гази Баба во соработка со компанијата Арчелор Миттал го реализира проектот за замена на кровна конструкција во објектот „Темјанушка„ кој е дел од детската градинка „Детска Радост", со површина од 1200м2.

Градоначалникот Тони Трајковски и генералниот директор на Арчелор Миттал, Волганг Марингер направија увид на тековните градежни работи за реконструкција на кровот на овој објект и утврдија дека работите течат во најдобар ред и за краток период кровот ќе биде комплетно завршен.

Компанијата Арчелор Митал донираше 8.2 тони лим, а кровната конструкција, работната рака и громобранската инсталација е инвестиција на општина Гази Баба која изнесува 1.100.000,00 денари.

Изведувач на работите е фирмата Ингрес.


13.12.2016

 

 

 

 

cheap nike jordan fusions Shadow Pale Ivory Celestial Gold CI0919-101 – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree