Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Ревија на олдтајмери

 

Во рамките на одбележување на 3-ти ноември Денот на општина Гази Баба, на плоштадот во Автокоманда по четврти пат, се одржа ревија на олдтајмери. На настанот кој е во организација на Општина Гази Баба и АКК Примо АВЈ, учество земаа 35 сопственици со своите возила од Македонија и Србија.

Настанот го отвори градоначалникот Тони Трајковски и во своето обраќање апелираше до сите учесници во сообраќајот да внимаваат на безбедноста, на сообраќајните правила и прописи.

Тој ги разгледа сите изложени автомобили , кои потоа возеа од плоштадот во Автокоманда до Скопскиот саем, а од таму низ улиците на градот се до Триумфалната порта .

По завршувањето на ревијалното возење сите учесници добија соодветни награди.


22.10.2016

 

 

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree