Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Санација на училишта и градинки

 

Градоначалникот Тони Трајковски беше во н.м. Страчинци, каде го посети и направи увид во ПООУ „Кирил и Методиј“ кое е едно од училиштата од поплавените подрачја, каде треба да се направи санација и реконструкција од средствата обезбедени од донациите.

Во ова училиште ќе се заменат прозорците, подовите и котелот за парно греење.

Санација и реконструкција ќе се нарави и во ООУ „Крсте Мисирков“, ООУ „Кирил и Методиј“, ООУ „25 Мај“, ПООУ „Крсте Мисирков“ во Брњарци и објектот „Искра“ во Детската установа „25 Мај“.


29.10.2016

 

Air Jordan 11 For Sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree