Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Се одржа 53-та седница на Советот на Гази Баба

 

На 53- та седница на Советот на општина Гази Баба, членовите на Советот ги усвоија сите предложени точки на Девниот ред.

На дневен ред беа ставени Предлог –Заклучоците за усвојување на извештаите за работењето на ЈУДГ„ Детска Радост “ и ЈУДГ „ 25 Мај “, Предлог – Одлуката за воспоставување на соработка помеѓу општина Гази Баба и град Скопје за изградба на водоводна мрежа во дел од село Раштак, како и Предлог – Одлуката за утврдување на приоритет за реализација на предложен проект – „Изградба на фекална вакуумска канализација со пречистителна станица во н.м Јурумлери “.


31.10.2016

 

Air Jordan 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree