Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Се одржа 54-та седница на Советот на Гази Баба

 

На 54- та седница на Советот на општина Гази Баба, членовите на Советот ги усвоија сите предложени точки на Девниот ред.

На дневен ред беа ставени Предлог-Одлука за давање согласност на Одлуката за усвојување на Програмата за одржување на јавната чистота на јавните површини, на подрачјето на општина Гази Баба за 2017 година, Предлог- Одлука за давање согласност на Одлуката за усвојување на Програмата за водоснабдување на населените места во руралниот дел на општина Гази Баба за 2017 година, Предлог- Заклучок за утврдување на нацрт-програма за улично осветлување на подрачјето на општина Гази Баба за 2017 година, како и Предлог-Заклучок за утврдување на нацрт-програма за култура и културни манифестации на подрачјето на општина Гази Баба за 2017 година.


25.11.2016

 

Air Max 270 Men

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree