Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Состанок со претставници од Енергетика

 

Градоначалникот Тони Трајковски во просторите на општината одржа состанок со стручните служби на ЕЛЕМ Енегргетика и директорот Маријан Милошевски во присуство на претседателите и секретарите на УЗ Железара, Автокоманда и Триангла.

На состанокот се разговараше се околу грејната сезона и снабдувањето со топлинска енергија од страна на ЕЛЕМ Енергетика кон потрошувачите.

Претставниците од урбаните заедници кои присуствуваа на состанокот ги презентираа проблемите со кои се соочуваат одредени граѓани од овие населени места во врска со снабдување на топлинска енергија до своите домови и побараа од директорот да овозможи дежурна служба која би ги опслужувала граѓаните по потреба.


15.11.2016

 

Air Max 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree