Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Спортски забавни игри во Гази Баба

 

Општина Гази Баба во соработка со ЈУГД Детска Радост - Гази Баба и Отворените Забавни Фудбалски Школи по четврти пат го организираа спортскиот настан „Спортски забавни игри" коj се одржа во спортската сала во н. Автокоманда по повод 40 -от роденден на општината.

Заедничка цел е што поголем број на деца да бидат вклучени во спортски активности и меѓусебни дружби.

На денешниот настан учествуваа околу 160 деца, кои заедно спортуваа и ќе другаруваа.

Присутни гости на настанот беа градоначалникот Тони Трајковски, Генералниот директор на Арчелор Миттал, г-динот Волганг Марингер, директор на Комерцијална банка, Александар Зарков, претставници од Совет на родители, родители и пријатели.


03.11.2016

 

 

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree