Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Асфалтирање на улици

 

Во Стајковци се асфалтираше еден крак на улица 18, во должина од 80 м и широчина од 3 м, а во тек е асфалтирање на уште еден крак од истата улица, кои беа оштетени од поплавата од 6-ти август.

Финансиските средства за асфалтирање на улици оштетени од поплавата ги обезбеди град Скопје, со Одлука која ја донесе Советот, каде се издвоени 150 милиони денари за помош на поплавените подрачја.

Работите ги изведува ЈП Улици и патишта.


16.09.2016

 

 

 

 

Nike - Shoes & Sportswear Clothing

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree