Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Турнир во ракомет

 

По повод Денот на Општина Гази Баба, 3ти ноември се одржа за прв пат младински ракометен турнир за девојчиња генерација 2000 година и помлади под покровителство на општина Гази Баба.

Полуфиналните и финалните натпревари се одржаа во спортската сала Методија Андонов Ченто во н. Маџари меѓу првата и втората екипа на РК Вардар и РК Металург.

Тони Трајковски им додели пехар за освоено прво место на првата екипа на РК Вардар, за освоено второ место на првата екипа на РК Металург и за третто освоено место пехар им додели на втората екипа на РК Вардар.


03.11.2016

 

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree