Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Турнир во шах

 

Во рамките на одбележување на 3-ти ноември, Денот на општина Гази Баба, во организација на општината и со поддршка од Шаховската федерација се одржа турнир во брзопотезен шах. Овој турнир се одржа по трет пат, а учествуваа вкупно 44 натпреварувачи.

На турнирот присуствуваше градоначалникот Тони Трајковски, кој ги поздрави натпреварувачите и им посака успешна игра. Покрај него, присуствуваше и генералниот секретар на Шаховската федерација, Иван Кочовски.

Од минатата година шахот е воведен како дисциплина во училиштата- во училишните спортски лиги, за цел поголема промоција на шахот но, и да се придонесе за подобар интелектуален развој на децата.

Најдобрите натпреварувачи од одржаниот шаховски турнир, кои добија пехари и парични награди се:

1 Богдановски Влатко

2 Панчевски Филип

3 Стојановски Дејан

4 Андоновски Љубиша

5 Станојоски Ѕвонко

6 Ѓорѓиески Дејан

7 Стошевски Илија

8 Николоски Кире

Најдобар до 18 години е Никола Николовски, а најдобар ветеран (преку 65 ) е Мукаетов Зоран.


03.11.2016

 

 

 

 

Nike Air Jordan Retro 1 Red Black White - Buy Air Jordan 1 Retro (white / black / varsity red), Price: 53.55€ - Air Jordan Shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree