Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Свечена седница по повод 40 години Гази Бабa

 

Во салата на Советот се одржа свечена седница по повод 40 годишнината на општина Гази Баба. Претседателот на Совет Милан Андоновски ја отвори Седницата и се обрати пред присутните, а свое обраќање имаше и градоналникот Тони Трајковски. На свечената седница беа доделени награди за ликовни и литературни творби.

За литературни творби наградени беа следните ученици:

Драгана Ѓеоргиева од ООУ „Крсте Мисирков", Дарија Петрушевска од ООУ „Наум Наумовски Борче", Тринга Емини од ООУ „25 Мај" и Теона Бошковска од ООУ „Крсте Мисирков".

А за ликовни творби наградени беа учениците:

Теона Бурмузоска од ООУ Наумм Наумовски Борче, Деспина Тоновска од ООУ Стив Наумов и Ана Паневска ООУ Крсте Мисирков.

Во музичкиот дел пред присутните гости со свои изведби се претставија учениците Андреа Басотова, Димитар Илиевски, Михаела Николовска и Даниел Велковски од ООУ Стив Наумов.

Градоначалникот Тони Трајковски додели стипендии за учебната 2016/2017 на следните талентирани ученици од општина Гази Баба:

1. ООУ Крсте Мисирков- Кристина Матеева

2. ООУ Крсте Мисирков- Сара Тошевска

3. ООУ Стив Наумов-Никола Јорданов

4. ООУ Кирил и Методиј – Ненад Јакимовски

5. ООУ 25 Мај- Аделина Курбардовиќ

6. ООУ Вера Јоциќ – Антонијо Илијовски

7. ООУ Вера Јоциќ – Матеј Наќевски

8. ООУ Стив Наумов – Марта Митровска

9. ООУ Н.Н.Борче – Агапија Петрушевска

10. ООУ Дане Крапчев- Александар Недев

11. ООУ Н.Н.Борче – Деа Јадровска

И на ученици спортисти од општина Гази Баба за учебната 2016/2017 стипендии добија следните:

1. ООУ Н.Н. Борче -Ева Илиевска

2. ООУ Наум Охрридски-Костовски Далибор

3. ООУ Наум Охридски-Ивона Станковска

4. ООУ К.Мисирков-Мерис Зверотиќ

5. ООУ Крум Тошев-Андреј Блажевски

6. ООУ Григор Прличев-Димитриј И. Милановски

7. ООУ 25 Мај-Едон Реџепи

8. ООУ Н.Н. Борче-Анастасија Караџа

9. ООУ Дане Крапчев-Бојан Давковски

10. ООУ Григор Прличев-Луна Аврамовска

11. ООУ Вера Јоциќ-Бојана Михајловска


03.11.2016

 

 

 

 

Air Jordan 1 Retro High OG 'Rust Pink' 861428-101 For Sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree