Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Втора фаза фекална канализација во Трубарево

 

Градоначалникот на општина Гази Баба Тони Трајковски заедно со градоначалникот на град Скопје Коце Трајановски беа на увид на градежни работи за отпочнување на втората фаза од фекална канализација за н.м Трубарево.

Во првата фаза за изградба на фекална канализација, која исто така беше во соработка со градот Скопје се инвестираа 22.000.000,00 денари во изградба на дел од примарниот колектор во должина од 1,2 км и препумпна станица од кои 10.000.000,00 денари беа обезбедени од општина Гази Баба а 12.000.000,00 денари од градот Скопје.

За втората фаза од изградбата на примарната канализациона мрежа во должина од 4км предвидени се исто така 22.000.000,00 денари обезбедени од Буџетите на општина Гази Баба и градот Скопје.

Со изградбата на примарната и секундарната фекална канализациона мрежа ќе се реши голем проблем на жителите од н.м. Трубарево.


15.10.2016

 

 

 

 

Air Jordan 1 Retro High OG "First Class Flight" White/Dynamic Yellow-Black

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree