Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

×

Грешка

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2014/201402/20140218/gallery_kanal is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Обиколка на каналската мрежа во Гази Баба

[sigplus] Critical error: Image gallery folder foto/2014/201402/20140218/gallery_kanal is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Обиколка на каналската мрежа во Гази Баба


 

Градоначалникот Тони Трајковски, директорот и претставници на ЈП Водостопанство „Скопски Поле“ беа во обиколка на дел од каналската мрежа во Гази Баба.

 

Целта на обиколката е да се види состојбата на каналската мрежа и да се поразговара со одговорните лица од Водостопанство „Скопско Поле“ за активностите кои треба да се превземат во 2014 година.

 

Општина Гази Баба и оваа година им помага на индивидуалните физички лица – водокорисници со превземање на обврските за плаќање на воден надомест за одводнување во висина од 3.882.67,00 денари.

Овие средства Водостопанство „Скопско Поле“ ги користи за одржување и расчистување на каналската мрежа.

 

Од вкупно 52 км, оваа година ќе се расчистуваат 25 км канали на територијата на општина Гази Баба. Направен е план и за расчистување на терцијалната мрежа која се наоѓа во населените места.

 

Градоначалникот апелира сите заедно да допринесеме за одржување на каналската мрежа, да не се фрла шут и отпад и да не се пуштаат отпадни води во каналите.

 


18.02.2014

{gallery}foto/2014/201402/20140218/gallery_kanal{/gallery}

 

 

 

Jordan Ανδρικά • Summer SALE έως -50%

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree