Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Одржување на каналска мрежа во Гази Баба

Одржување на каналска мрежа во Гази Баба


 

Општина Гази Баба континуирано помага на индивидуалните физички лица – водокорисници со превземање на обврските за плаќање на воден надомест за одводнување, на ЈП Водостопанство „Скопско Поле“. Надоместокот се кориси за редовно и навремено чистење на каналската мрежа на подрачјето на општина Гази Баба, од страна на Водостопанство „Скопско Поле“, со цел спречување на евентуални поплави на земјоделското земјиште и други површини на подрачјето на општината.

 

Во моментот се превземаат тековни активности за расчистување на каналот во н.м Идризово на локација од трафостаницата до пиланата. Каналот е целосно расчистен и ставен во функција.

 


14.11.2014

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree