Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Општина Гази Баба подели дрва за огрев

Општина Гази Баба подели дрва за огрев


 

Општина Гази Баба и оваа година подели огревно дрво на социјално загрозени семејства евидентирани во Одделението за остварување на правата од детска и социјална заштита- Гази Баба при ЈУ Меѓуопштински Центар за социјални работи на Град Скопје.

 

Дел од дрвата беа донација од Арчелор Митал кои покажаа добра волја да им помогнат на семејствата од социјален ризик.

 

Оваа година беа поделени околу 100 метри буково огревно дрво кои доставени до домовите.

 


06.11.2014

 

 

 

Nike Air Max 200

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree