Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Отстранување на цевките од каналот во Ченто

Отстранување на цевките од каналот во Ченто


 

Во општина Гази Баба се врши отстранување на армирано – бетонските цевки, кои беа монтирани во атмосверскиот канал во Ченто.

 

Поради обилните дождови, се покажа дека постојните цевки немаат соодветен пропусен капацитет и од таа причина се пристапува кон нивно отстранување.

 

Цевките ќе бидат употребени за поставување во каналот во н.м. Идризово.

 

Работите ги извршува ЈП Улици и патишта Скопје.

 


22.09.2014

 

 

 

Air Jordan 1 Retro High OG 'Rust Pink' 861428-101 For Sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree