Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Изградба на примарна фекална канализација во Кадриово маало

Изградба на примарна фекална канализација во Кадриово маало


 

Градоначалникот присуствуваше на почеткот на изградбата на примарниот колектор за фекална канализација со кој ќе се овозможи жителите од ова маало да се приклучат на фекалниот колектор. Со изградбата на примарниот колектор ќе се подобрат условите за живот на жителите од ова маало и ќе се допринесе за заштита на животната средина. Должината на трасата изнесува 350 метри , профилот на цевките е 250 мм и е наменета за околу 50-тина куќи.

 

Целата инвестиција изнесува 1.5 милион денари. Паралелно со изградбата на примарната мрежа заедно со жителите ќе се работи и на секундарната мрежа односно на индивидуалните приклучоци.

 

Работите ги изведува фирмата „Вардарградба“ а истите се очекува да бидат завршени за околу еден месец.

 


10.07.2015

 

 

 

jordan Release Dates

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree