Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Изградба на секундарна фекална канализациона мрежа во н.м Сингелиќ

Изградба на секундарна фекална канализациона мрежа во н.м Сингелиќ


 

Во н.м Сингелиќ на улиците 22 и 37 се започна со изградба на секундарна фекална канализациона мрежа во должина од 600 метри, на која присуствуваа градоначалникот на општина Гази Баба Тони Трајковски, министерот за животна средина и просторно планирање Нурхан Изаири, претседателот на Советот на општина Гази Баба Милан Андоновски, заменик претседателот на Владата на РМ задолжен за спроведување на рамковен договор Муса Џафери и жители од н.м Сингелиќ.

 

Вредноста на проектот изнесува 2,5 милиони денари и е финансиран од Министерството за животна средина и просторно планирање.

 

По завршувањето на изградбата на фекалната канализациона мрежа општина Гази Баба ќе изврши санација на улиците.

 

Изведувач на работите е фирмата Ју-Бај2.

 


10.09.2015

 

 

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree