Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Нова инвестиција за изградба на стамбен простор во Гази Баба

Нова инвестиција за изградба на станбен простор во Гази Баба


 

Градоначалникот Тони Трајковски со фирмата Бауер БГ, потпиша Договор за отуѓување на градежно земјиште сопственост на Република Македонија, по пат на електронско јавно наддавање, што е нова инвестиција во Гази Баба.

 

Градежната парцела се наоѓа во н. Автокоманда, чија намена е семејно домување во станбени згради. Површината на градежната парцела изнесува 2130 м2, површината на градба е 601 м2, а максималната развиена површина изнесува 3005 м.

 

Вредноста по Договорот за купување на градежното земјиште изнесува околу 22.200.000,00 денари, а според инвеститорот планирана е инвестиција за изградба на станбениот објект во висина од околу 2,000,000,00 евра

 


29.12.2015

 

 

 

สินค้าออกกำลังกายผู้หญิง คุณภาพ ราคาพิเศษ

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree