Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Потпишан Договор за изградба на секундарна фекална канализација во Сингелиќ

Потпишан Договор за изградба на секундарна фекална канализација во Сингелиќ


 

Градоначалникот Тони Трајковски и Министерот за животна средина и просторно планирање, Нурхан Изаири потпишаа Договор за изградба на секундарна фекална канализација, по улиците 37 и 22 во населено место Сингелиќ. Со овој проект ќе се овозможи организиран и еколошки прифатлив систем за одвод на фекалиите за околу 70 домаќинства, односно за околу 300 жители во населеното место Синѓелиќ.

 

Вкупната вредност на проектот изнесува 2.348.897 ден. од кои 2.000.000 денари се од Министерството за животна средина и просторно планирање, а останатите финансиски средства ќе бидат финансирани од општина Гази Баба.

 


15.05.2015

 

 

 

Купить Женские кроссовки Nike Air Jordan 1 (черный-красный-белый) g02800

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree