Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Ден на дрвото „Засади ја својата иднина“

 

По 16 –ти пат се рганизираше акцијата „Засади ја својата иднина“ по повод денот на Дрвото која се организираше во н.м Брњарци. На акцијата присутни беа вработени од од локалната самоуправа, од месните заедници и жители од градот Скопје.

На настанот присуствуваше и градоначалникот Тони Трајковски и членови на Советот на општната, кои исто така засадија дрвца во Брњарци.


02.12.2015

 

 

 

 

adidas superstar damen glitzer silber

Општина Гази Баба ја одбележа „Недела на движењето“

Општина Гази Баба ја одбележа „Недела на движењето“


 

Градоначалникот Тони Трајковски присуствуваше на настанот „Недела на движењето“, кој беше одбележан по втор пат во парк шума Гази Баба, кое претставува соодветно место за одбележување на спортски настани во рамките на општината.

 

Целта на неделата на движењето е да се промовира спортот, физичката активност, учествувањата во спортот како еден здрав начин на живот како за најмладите така и за останатите жители во општината и да се влијае на свеста на граѓаните за потребата од секојдневно спортување и водење на здрав живот.

 

Учениците од основните училишта од Гази Баба реализираа различни вежби и спортски активности користејќи ги реквизитите кои се поставени на трим патеката.

 


23.09.2015

 

 

 

Women Air Jordan 1 Mid "Crimson Tint" 852542-801 Pink White Online, Price: $88.58 - Air Jordan Shoes, Aljadid

Најдобар полицаец за 2015 година

Најдобар полицаец за 2015 година


 

Градоначалникот Тони Трајковски му подари телевизор на Миќи Стоилковски, најдобриот полицаец за 2015 година од полициската станица Гази Баба.

 

Општина Гази Баба на овој начин се заблагодарува на сите вработени во полициската станица, а посебно на полицаецот кој покажал најдобри резултати во работењето во 2015 година.

 

Воедно ова е и начин да се поттикнат сите вработени во ПС Гази Баба да дадат максимум во реализацијата на своите професионални обврски, што резултираат со вакви или слични награди и признанија.

 


29.12.2015

 

 

 

NIKE AIR HUARACHE

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree