Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Хуманитарен Велигденски хепенинг

Хуманитарен Велигденски хепенинг


 

Во Центарот за стари лица во Маџари, се одржа Велигденски хепенинг, подготвен од корисниците на Центарот, Црвениот крст на Гази Баба и социјалниот работник.

 

На хепенингот имаше изложба на слики, кукли во народни носии, декорирани корпи со јајца, рачни изработки и месени работи, кои ги изработуваат корисниците на Центарот и кои ќе се продаваат. Средствата се наменети за едно семејство, на кое во моментот им е потребна помош.

 

Корисниците на Центарот ги посети градоначалникот Тони Трајковски, кој ја помогна хуманитарната акција, ги разгледа изработките и на сите присутни им го честиташе прзникот Велигден.

 


08.04.2015

 

 

 

Nike Air Force 1 07 White Bicycle Yellow White AH0287-106 – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree