Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Активности во училиштата за време на зимскиот распуст

 

Основните училишта периодот на зимскиот распуст го искористија за подобрување на условите во објектите. Во ОУ „Наум Охридски" во Булачани беа реновирани ходниците, каде наместо терацо, поставени се плочки.

Во дворовите во училиштата во Булачани и Црешево, беа направени тротоари за побезбедно движење, а во тек е санација на настрешниците над влезните врати и на оградите на пристапните рампи. Во училиштето во Булачани во тек е изградба на потпорен зид со ограда, во должина од 40 метри.


12.01.2017

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree