Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Асфалтирање улици во Ченто

 

Градоначалникот Тони Трајковски, направи увид во градежни работи, каде е во тек асфалтирање на улици во Ченто.

Подготовката на улиците ја прави општина Гази Баба со фирмата изведувач АДРА, а асфалтирањето го изведува ЈП Македонијапат, со средства од Владата на РМ наменети за санирање на улиците кои беа оштетени од поплавата во август 2016 година.

29.07.2017

 

 

Air Jordan 1 Retro High OG 'Bio Hack' Baroque Brown/Black-Laser Orange-Racer Pink

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree