Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Бајрамски фудбалски турнир

 

Во организација на општина Гази Баба и ФК Фортуна од Сингелиќ, трета година по ред се одржа Бајрамскиот фудбалски турнир на кој учествуваа 11 екипи (генерации 2007 и 2008 година), со над 180 натпреварувачи.

На турнирот на кој присуствуваше и градоначалникот Тони Трајковски , по одиграните натпревари, за победници се прогласени:

Генерација  2007:  Прво Место - ФК ФАМОС,  Второ место- ФК Нова Колонија, Трето место -ФК Смилковци. Голгетер – Блажевски Филип ( ФК Фамос), најдобар голман – Емран Ајети (ФК Нова Колонија), а за  најдобар играч е прогласен – Зеид Бафќари ( ФК Фортуна 2009).

 Генерација 2008: Прво место -  ФК Башкими (Куманово), Второ место – ФК Дараданет (Тетово), Трето Место – ФК Фортуна 2009. Голгетер – Енес Адеми  (ФК Башкими), најдобар голман – Михаел Аврамовски ( ФК Фамос), за  најдобар играч е прогласен  – Сеад Џемаили (ФК Дарданет).

Фер плеј екипа на турнирот  - Академија Гроздановски (Скопје – Марино).

02.07.2017

 

 

nike alpha grips for shoes sale clearance

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree