Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Доделена наградата „Големата Мајка“

Градоначалникот Борис Георгиевски, ја додели наградата „Големата Мајка“ за посебни достигнувања и афирмација на општина Гази Баба за 2017 година, кое е највисоко признание на општината.

Наградите ги добија:

- Елизабета Георгиевска – за значајни остварувања во областа на образованието и воспитанието

- Општински Сојуз на училишен спорт на Гази Баба – за значајни остварувања во областа на спортот

   - Љубе Антовски - за значајни остварувања во областа на аграрот

    - М-р Ана Петровска - за значајни остварувања во областа на хуманост и солидарност 

    - М-р Елена Канзурова  - за значајни остварувања во областа на културата

   - ФАМЕС - за значајни остварувања во областа на уметноста

   - Д-р Благица Цекова – за значајни остварувања во областа на науката

- Денес имам посебна чест да ја доделам наградата „Големата Мајка“ во името на општина Гази Баба на фирми и поединци, кои изминатата година со својот вложен труд, секој во својата област, направија афирмација на општината, истакна градоначалникот Георгиевски.

28.12.2017 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree