Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Доделени нови 50 решенија за легализација на дивоградби

 

Од досега поднесените 18.800 барања, бројот на легализирани бесправно изградени објекти достигна до околу 6300 издадени решенија.

Исто така, досега се изготвени околу 6700 урбанистички пресметки, од кои, за 400 се чека уплата на надоместокот, за постапката за изготвување на Решенијата за легализација на објектите да може да се продолжи.

Градоначалникот Тони Трајковски додели нови 50 решенија за легализација на дивоизградени објекти и апелираше до граѓаните да се обраќаат до надлежните служби во општината доколку сакаат да градат нов објект, да прават доизградба или надградба на објект со цел да се информираат за законските рамки на делување за конкретниот случај со што не би сноселе санкции.

Воедно на овој начин ќе се намали и бројот на дивоградби на територијата на општина Гази Баба.

24.02.2017

 

 

Saldos - Entrega gratuita

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree