Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Едукативна трибина против семејно насилство

 

Во организација на СВР- Скопје, Одделение за превенција и Општина Гази Баба, во големата сала во општината се одржа едукативна трибина која има за цел превенција, спречување и заштита од семејно насилство.

На настанот присуствуваа Биљана Милевска, началник на Одделението за превенција СВР Скопје, Ристо Јовановски, инспектор во СВР, од Одделението за превенција кои ја водеа презентацијата и даваа објаснување за оваа проблематика.

Учество во трибината земаа претставници од училиштата од општина Гази Баба, кои отворено разговараа за тоа како да се препознае,помогне и да се заштити личноста која е жртва на семејно насилство.

16.02.2017

 

 

Air Jordan 1 GS

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree