Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Фудбалски натпревар во Колонија

 

Градоначалникот Тони Трајковски и градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски присуствуваа на фудбалски натпревар на игралиштето за мал фубал во н.м. Колонија.

На ова игралиште општина Гази Баба направи реконструкција со поставување на вештачка трева и целосно нова ограда, а во следниот период ќе се реконструира и урбаната опрема.

Во изминатиот период  во ова населено место на големото фудбалско игралиште се поставија  рефлектори, со што ќе може истот да се користи и во вечерните часови.

13.05.2017

 

 

Air Force 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree