Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Гази Баба домаќин на Државното првенство во карате

 

Општина Гази Баба беше домаќин на Државното првенство во карате, за кадети и јуниори. На првенството учествуваа околу 200 натпреварувачи од карате клубовите од Република Македонија.

Присутните натпреварувачи, судии и гости ги поздрави градоначалникот Борис Георгиевски, а почетокот на натпреварувањата ги означи директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски. 
- Општина Гази Баба на својата територија има неколку карате клубови, од кои произлегуваат квалитетни спортисти кои постигнуваат одлични резултати во Република Македонија и надвот од неа.
Горди сме на многу признанија кои нашите каратисти ги добиваат од меѓународни натпреварувања, а за возврат општината во континуитет ги поддржува нивните активности, истакна градоначалникот Георгиевски.

19.11.2017 

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree