Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Нов ракометен клуб "Солидарност 1978"

 

Во спортската сала "Крсте Мисирков" во н.Ченто се одржа промоција на новиот ракометен клуб "Солидарност 1978".

Пред присутните гости на овој настан, свое обраќање имаше претставник од ракометниот клуб , кој се заблагодари на Град Скопје, општина Гази Баба и Агенцијата за млади и спорт за несебичната помош и поддршка за возобновување на овој клуб.

Во своето обраќање градоначалникот Тони Трајковски  изјави дека општина Гази Баба секогаш дава поддршка на спортот и спортските активности и го честиташе почетокот на новиот спортски клуб и посака многу успеси.

На настанот присуствуваше и познатиот ракометар Стевче Алушевски.

22.04.2017

 

 

AIR MAX PLUS

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree