Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Нови пешачки патеки и тротоари

 

Општина Гази Баба продолжува со изградба на тротоари и пешачки патеки.

На регионалниот пат 1102 кај Јурумлери, изграден е тротоар со должина од 150 м и широчина од 1,20 м.

Во Автокоманда изградени се плато и приодни патеки пред кулите 1,2,3 и 4, со вкупна површина од 260 м2.

Исто така во Автокоманда изградена е и патека од ул. Вамбел до ул. Бапчор, со вкупна површина од 180 м2.

27.02.2017

 

 

How Does the Nike Dunk Fit and is it True to Size? , The Sole Supplier

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree